Nikotinové náplasti fungují lépe u mužů
Při odvykání kouření doporučují lékaři a specialisté nikotinové náplasti a žvýkačky. Jejich užíváním se kuřák dostává přes nejhorší období na cestě od típnutí poslední cigarety k úplné abstinenci. Jenže odborníci z Texasu teď prohlásili, že u žen jsou náplasti a žvýkačky při odvykání méně účinné než u mužů.
Experti z Texaské A&M University porovnávali různé studie z předchozích období a všimli si, že ženy byly méně úspěšné s definitivním skoncováním s cigaretami než muži, pokud používaly během léčení jen nikotinové náplasti a žvýkačky.
Odborníci zjistili, že na počátku odvykací kúry jsou muži i ženy stejně úspěšní, ale později se více žen než mužů ke své milované cigaretě vrátí, a to proto, že ženám jen náplasti a žvýkačky při odvykání nestačí. Jejich návrat k nikotinové abstinenci je potřeba docílit kombinací různých metod.
"Jen málo lékařů doporučuje ženám přestat s kouřením a ještě méně z nich jim doporučí při boji s tímto zlozvykem dobrého terapeuta," tvrdí profesor psychologie Cepeda-Benito.
Podle něj jen ve Spojených státech touží přestat se svou nikotinovou závislostí sedmdesát pět procent kuřaček. Většina z nich se také do odvykání opravdu pustí, ale méně než deset procent z nich opravdu kouřit přestane a už nikdy znovu nezačne. Profesor Cepeda-Benito tvrdí, že ženy jsou na cigaretách více než muži závislé psychicky, a proto jim pouze nikotinové náplasti ani žvýkačky nepomohou.
Další články této kategorii:
Zdraví