Pozor na novoroční esemesky!
Znáte to. Spěcháte s odesláním důležité informace či „jen“ přáním k novému roku prostřednictvím SMS, ale samým vzrušením pošlete textovku někomu úplně jinému. Nejčastěji, bohužel, té nejnevhodnější osobě… Z prekérní situace se čas od času dostává, nebo někdy dostával, každý třetí člověk vlastnící mobilní telefon. Potvrdila to přední mezinárodní internetová organizace monitorující rozesílání SMS prostřednictvím sítě.
Se svými zkušenostmi s odesíláním zpráv se svěřilo před koncem roku na sedm set dobrovolníků. Z nich dvě stovky odeslalo zprávu někomu zcela jinému, než bylo úmyslem. Jeden muž se neudržel a svého nejlepšího kamaráda žádal o číslo nesmírně půvabné dívky, se kterou chtěl strávit silvestrovskou noc. SMS obdržela nešťastníkova partnerka, pro niž byla textovka důvodem k rozchodu.
Jedna mladičká dívenka po vášnivé silvestrovské noci s přítelem byla plná dojmů. Proto i druhý den flirtovala s milencem prostřednictvím krátkých textových zpráv. Tu nejpeprnější poslala matce, která jejím milostným choutkám nebyla nijak nakloněna a nešťastnici okamžitě vyhodila z domu.
„Většina lidí je rozrušená a myslí na sto věcí na jednou. Při odesílání zprávy hledají číslo v seznamu spíše mechanicky a často se potom zmýlí a zadají špatné jméno a číslo. Má-li někdo v seznamu za sebou Maminka, Marek, pak se často stane, že místo Markovi pošle zprávu Mamince. Jiní lidé myslí během listování v seznamu na další okolnosti situace a často zprávu pošlou tomu, kdo se jim zrovna honí hlavou. Chce to víc soustředěnosti a zprávy soukromého charakteru odesílat s obezřetností,“ míní odborník na internetovou komunikaci Mike Menders. Nezapomeňte také, že často jsou příbuzní, přátelé a partneři natolik nevychovaní, že si navzájem lezou do seznamu přijatých zpráv.
Další články této kategorii:
Internet